Malatya Kanalizasyon Arıza
Malatya da Tıkanıklık açma ile ilgili tüm sorunlarınız için teknik destek – 0422 324 84 94 Niyazi mısri cad. 49/ e MALATYA Malatya Kanalizasyon arıza | (0543) 422 44 60 Hemen arayın.

Evinizde başınıza gelebilecek tesisat sorunların başına musluk kırılması gelmektedir. Eğer gece belli bir saatte olmuşsa Tesisatçı da bulamadıysanız bir demir testere ağzının pense yardımı ile uç kısmından 5 cm kadar bir tarafını kırın bunun sebebi duvar içerisinde kırılan musluğun parçasını kesmek için kullanmamız gerekli, saat 6 yönüne ve 12 yönüne altlı üstlü kesmeniz gerekmelidir, keserken dikkat edilmeniz gereken husus sadece duvar içerindeki bağlantı dişlisinin dişlerine gelene kadar kesilmesi gerekir,fazla kesilirse dişlere zarar verir bu kesim altlı üstlü bir yiv açmanız gereklidir takriben altlı üstlü 1’er milim kesilmesi gerekir kesildikten sonra tornavida yardımıyla musluğun parçası 2 parça halinde çıkacaktır fazla kesilmesi halinde musluğun duvardaki takılan parçasına zarar verir buda duvarın kırılmasına sebep olur.

Su Tesisat

Batarya Tamiri

Kırılan musluğun içeride kalan dişlerinin olduğu yere, çapı kurtaracak keskiyi sıkıştıracaksınız,
Sıkışan keskiyi diş açma yönünde, boru anahtarı vb. yardımcı elemanlarla çevirerek çıkaracaksınız.
Eğer bu şekilde çıkaramıyorsanız içeride kalan dişleri kırmanız gerekiyor, kırarken tesisat bağlantısının yapıldığı iç dişli dirsek veya nipel e zarar vermemeniz lazım. Biraz ince işçilik yapıp uğraşıp keski ile içeride kalan dişleri kırarak çıkarabilirsiniz.

MALATYA TESİSAT – 0422 324 84 94 & 0533 764 29 30

 

 

 

24 Nisan 2018
405 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?