Malatya Kanalizasyon Arıza
Malatya’da tıkanıklık açma için, Malatya Kanalizasyon’ u  arayın size en kısa sürede ulaşarak sorununuzu ortadan kaldıracağız. Tuvalet tıkanıklığı açma sorun ve talepleriniz için istediğiniz her an bizi 0 422  324 84 94 numaralı iletişim numaramız’ dan arayabilirsiniz. Tıkanan tuvalet ve Lavabolar için nasıl bir yol izliyoruz. banyo ve mutfak gider tıkanıklığı Kameralı ve robot cihazlarla tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz.

Merhaba malatyakanalizasyon okurları bugün sizlere biz nasıl petek açıyoruz size anlatacağım.

Petekleri Kendim Nasıl Temizlerim? [yasr_overall_rating size=”medium”]

Birçok müşterimiz; “Petekleri kendim nasıl temizlerim?” sorusunu firmamıza yönlendirmektedir.

Evde kendi imkânlarınızla peteklerin dış kısmını temizleyebilirsiniz. Peteğin dış kısmının temizliği sadece ön kısımla sınırlı kalacaktır. Daha detaylı temizlemek için peteği yerinden sökmeniz gerekir. Ancak peteği yerinden sökmeden önce içindeki suyu boşaltmanız gerekir.

  • Öncelikle peteğin giriş ve çıkış vanalarını kapatmanız gerekir.
  • Peteğin altına büyük bir kap koymalısınız. Çünkü peteğin bağlantısını sağlayan somunları gevşettiğiniz an, petek içinde bulunan su parkelere dökülecektir. Petek içindeki su, parkelere dökülürse kalıcı lekelere yol açabilir.
  • Peteğin bağlantılarını çözüp yerinden sökebilirsiniz.
  • Peteği söktükten sonra dış yüzeyini detaylı olarak temizleyebilirsiniz.
  • Hatta peteğin içine hortumla su doldurup içini yıkayabilirsiniz.

Bu işlemleri yaparak petekleri kendiniz temizleyebilirsiniz. Yalnız bilmeniz gereken birkaç detay bulunmaktadır. Bunlardan ilki; peteğin bağlantısını gevşettiğiniz an, peteğin iç kısmına oksijen girecektir ve oksijenin etkisi ile peteğin iç kısmı pas tutacaktır.

İkinci detay ise; peteğin içini su ile çalkayarak yıkamak, peteğin içini temizlemeyecektir. İçine koyduğunuz su yüzeysel olarak peteğin içini temizlemektedir.

Evde petek temizliği ne kadar zaman alır?

Temizliğin yapılma süresi en az 1 saat kadar zaman sürer ve bu zaman kirlilik durumuna göre uzayabilir. Malatya petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.

Kombi Petekler Ne Zaman Temizlenmeli?

Kullanmakta olduğunuz peteklerin alt veya üst kısımlarında ısınmayan bölgeler varsa, musluklardan az veya hiç su gelmiyorsa, siyah veya koyu kahverengi pis su geliyorsa, kombiniz normale göre sesli çalışıyor ya da sıcak suyunuz düzensiz olarak geliyorsa, en son petek ısınmıyor ya da yerden ısıtma sistemlerinde bölgesel ısınma problemleri yaşanıyorsa petek temizliği vakti gelmiş demektir.

 

 

04 Temmuz 2018
Petekler Nasıl Temizlenir? için yorumlar kapalı
323 kez görüntülendi