Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Malatya Tuvalet Açma

Tuvalet tıkandı nasıl açarım diye endişe etmeyin, Türkiye’nin Tuvalet ve kanalizasyon açma lideri malatyakanalizasyon ekibi  tuvalet tıkanıklığı açma servisimiz, kırmadan dökmeden tadilatsız, robot cihazlarla tıkanıklıkları açar, kameralı görüntüleme cihazları ile gider borularındaki tıkanıklıkları görüntüleyerek sorunları tespit eder, profesyonel hizmet almanın en avantajlı ve garantili yolu..

[yasr_overall_rating size=”medium”]

Tuvalet tıkanıklığı, hiç beklenmedik anlarda karşılaşabilir. Neyse ki bir kaç yöntemle tuvalet tıkanıklığını kendiniz açabilirsiniz. Bazı tıkanıklıklar ev yapımı malzemelerle açılabilmektedir. Bu bazen bir elektrikli süpürge, bazende doğru bir pompa yardımı ile sorun çözülür

1.Tuvaletin taşmasını önleyin. : Tuvaletin sifonunu bir kez çektiğinizde düzgün bir şekilde gitmiyorsa, sifonu kullanmayın. Bu tıkalı klozetin gider haznesine su pompalanmasına neden olacaktır.

> Tuvalet tıkalıysa taharet musluğunu kapatarak, başka birinin müdahalesini önleyin.

2.Tuvaleti hazırlayın. :  Etrafa bir şey sıçraması durumunda, yere kağıt havlu veya temizlik bezi koyarak taşan suyu emmesini sağlayın. Daha sonrasında temizliği kolay olacaktır. İçeride oluşan kötü kokuların önüne geçmek için havalandırma bacasını açın.

>Tıkanıklık ciddi bir sorun olduğunu unutmayın gereken tüm önlemleri alın.

>Tuvaletler sağlıksızdır, lastik eldiven kullanın. Eldiven sizi mikroplardan korur.

>Üzerinize eski ve rahat giysiler giyin. Kirlenme ihtimaline karşın.

3.Tıkanıklığı temizleyebilir misin. : Tıkanıklığa sebep olan cisim görünüyor ise çıkarın. Eğer atılan cisim bir oyuncak ise büyük ihtimal ile tuvalette sıkışıp kalmış olacağından, elinizi biraz daha içine sokarak müdahale edin.

4.Doğru bir tuvalet pompası kullanın. : Tuvalet giderinin tamamını kaplayan ve resimde görüldüğü gibi diğer pompalardan farklı olan tuvalet açma pompası kullanın. Eğer bir pompanız yoksa, pompanızı kendiniz yapmanız gerekecektir.

>1 Adet vileda sopası

>5-6 Adet temizlik bezi

>1 Adet dayanıklı poşet

>1 Adet bant

Not : Bu malzemeleri kullanarak bir tuvalet pompası yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bezleri sopaya dolayıp, sonunda poşeti geçirerek bantlamaktır. Artık bir tuvalet pompanız olduğundan tuvalet tıkanıklığını açabilirsiniz.

 

 

13 Temmuz 2018
Tuvalet Tıkanıklığı Açma için yorumlar kapalı
294 kez görüntülendi