Malatya Su Kaçak Tespiti

Malatya Su Kaçak Tespiti

Su kaçak tespiti

Evdeki su sızıntıları su kaçağı tespit cihazı ile bulunur. Bu cihazlar son derece gelişmiş sistemlere sahiptir. Bu sayede de sorunu kısa sürede tespit ederek ortadan kaldırılması için zemin hazırlar. Ancak bu gelişmiş teknolojilere sahip olan cihazları kullanmak bilgi ve beceri ister. Bu nedenle tüm tesisatçılarda bu cihazlar bulunmaz. Müşteri memnuniyetine önem veren firmalar, bu cihazları özel olarak getirtirler ve personeline de gerekli eğitimi verir. Bu sayede de kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilir.

Su sayacı sürekli dönüyorsa ne yapılmalıdır?

Eğer böyle bir sorun varsa öncelikle Malatya Maski den yardım alınmalıdır. Çünkü su sayaçlarının bakımı ve kontrolü Malatya Maski nin sorumluluğu altındadır. Arızalı su sayaçlarını da bu kurum gidermektedir. Su sayacınızı kontrol ettirdiğinizde sorun çıkmadıysa o zaman su kaçağından söz etmek mümkün olabilir. Bu durumda devreye modern cihazlarla hizmet veren firmalar girmekte, sorunun kaynağını tespit etmektedir.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri ve Kullanılan Cihazlar

 

Su kaçak nasıl Bulunur ?

Su kaçağı tespit cihazı ile çok geniş alanlar da taranabilir. Bahçe sulama tesisatlarında meydana gelen su kaçağı da bu cihazlarla kolayca bulunur. Üstelik tespit işlemi sırasında bahçenin hiçbir yeri kazılmaz. Geniş alanlarda da akustik dinleme cihazları ya da detektörlü cihazlar kullanılır. Bu cihazlarla yapılan işlemlerde hata yapı yoktur. Üstelik tadilat bir mikrofon ve bir kulaklık bulunur. Su kaçakları bu sayede kolaylıkla tespit edilebilir. Dış mekanlarda gürültü olmasından dolayı bu cihaz kullanılamayabilir. O zaman da devreye detektörlü cihazlar girer. Bu cihazlar da kaçağın olduğu noktaya geldiğinde farklı bir ses çıkarır. Bu sesi uzman personel kulaklık aracılığı ile duyar. Sonrasına da kaçağın tamir edilmesi sağlanır. Su kaçağını artık sıkıntı verecek bir konu olmaktan çıkarıyoruz.

Basınçlı boru hatlarında, su kaçağı olduğu noktadan toprakla buluştuğu yerde yukarı doğru bir titreşim oluşur bu titreşim insan kulağının algılayamayacağı kadar düşüktür. Bu titreşim sesi, gelişmiş akustik ses algılayıcı cihazlarla tespit edilmektedir. Zemin dinleme cihazlarıyla ses şiddetine göre cihaz ekranında ses seviyesi kaydedilmektedir. En yüksek ses seviyesi bizi su kaçağı tespit etmemize olanak sağlar. Zemin mikrofonuyla kaçağın olduğu bölge taranır en yüksek ses aldığımız yer kazı veya kırma işlemi yapılır.

KIRMADAN SU KAÇAĞI TESPİTİ
MALATYA KANALİZASYON VE TESİSAT

Telefon : 0422 324 84 94 & 0533 764 29 30

27 Nisan 2018
2.424 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?