MALATYA KANALİZASYON
1955' den bu yana Malatya'nın Su Tesisatçısı. Firmamız Sıhhi Tesisat alanında Kırmadan Su Kaçağı tespiti, Kanalizasyon Açma ve Görüntüleme, cihaz ile nem, rutubet, koku tespiti, bilinmeyen Su, Kanal, elektrik Hatlarının derinlik ve yönlerinin tespiti, Kalorifer Kazan Kaçakları, Su Arıza, Tıkanıklık açma Kombi ve Petek Temizliği alanlarında ve hizmet vermekteyiz. Bursa ve İzmir'de şubelerimiz bulunmaktadır.

Elazığ Su Kaçağı Tespiti

Anasayfa » Elazığ Su Kaçağı Tespiti

Elazığ Cihaz İle Görüntülü Su Kaçağı Tespiti

Firmamız bu sektörün Türkiye deki en köklü ve en deneyimli firmalarından biridir.26 Yılı aşan tecrube Deneyim, su kaçağı bulma,su kaçağı tespit,Alanında uzman ekiplerle profosyonel hizmet vermektedir.Su kaçak probleminize 1. yıl garanti veriyoruz.ERKAN – İŞ, Malatya Su Kaçağı tespiti ve Su Sızıntısı Son Teknoloji Su Sızıntı Tespit Cihazı ile Su Kaçakları Tespit Edilerek Banyo Mutfak Fayanslarını Kırmadan Su Tesisatı kaçak tespiti yapıyoruz.

Elazığ Kırmadan Su Kaçak Tespiti
Erkan iş,Cihazla Malatya su kaçaği tespit,bulma,hizmetini profesyonel ustalarla tespit edip garantili şekilde onarıyoruz. su kaçağı tespit cihazı, su kaçağı arıza tespit, su sızıntısı tespiti.Malatya Cihazla su kaçaği tespitinde özel olarak geliştirilmiş sistemler kullanılmaktadır. Bu cihazlar akustik dinleme yapmakta, kaçağın yerini sesli ve görüntülü olarak tepkit etmektedir. Sızıntının tam yerini tespit eden cihazlar, onarım konusunda kesin sonuç verici adımların atılmasının yolunu açmaktadır. Uzman tesisatçıların görev yaptığı kurumsal firmalar, yakından takip etmekte, meydana gelen su kaçaklarını konutun ya da işyerinin içini kırıp dökmeden tespit edebilmektedir. Hassas şekilde ölçüm yapan taşınabilir cihazlar son derece gelişmiş tekniklerle dinleme yapmakta, bu dinleme sırasında gönderilen ses dalgaları aracılığı ile de teknolojiyi sorunun kaynağını doğru bir şekilde tespit etmektedir. Ses dalgalarının oluşturduğu izleri bilgisayar ortamında değerlendiren eğitimli tesisatçılar, bu sayede sorunun odak noktasını tespit ederek doğru müdahaleyi gerçekleştirirler. Cihazın yaydığı ses dalgalarını insan kulağın duyması mümkün değildir. Bilgisayarlı sistem ve elektronik cihazlar aracılığı ile yapılan tespit sırasında uzmanlar güvenli çözümler üretmektedir.

page21-aquause3

Elazığ Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespit

malatya sıhhi tesisat firmamız su kaçağı konusunda dünyanın en yeni teknolojisi olan termal görüntüleyicisistemini kullanmaktadır. termal kamera veya termorrafi kızılötesi görüntüleri ısı veya enerji görüntülerini yakalar.
termal kamera ile hasarların gözle görülmeyen noktaları görmeye hasarların sebeplerini nem,küf rutubetlenme
gibi sorunları görmeye arza sebeplerini gereksiz işlem yapmayı önler maliyeti minimuma indirir.
Kullanılan modern cihazlar ile önceden günler süren tamir işleri en kısa süreye düşürülerek, bir kaç saat içinde soruna çözüm bulunabilmektedir.
malatya tesisat, Su sızdıran bölgeyi yüzeyden kameralı dedektör ile tarayıp, Atık su, Temiz su, Şebeke suyu, Kalorifer suyu eksiltmelerini noktasal olarak tespit edip profesyonelce sorunlara çözüm buluyoruz. MalatyaTesisat,olarak Firmamız son çıkan teknolojileri yakından takip ederek Siz değerli Malatya Halkına haftanın yedi günü hizmet sunmaktadır. firmamız su ve kanalizasyon sektöründe cevre illere hizmet götürmektedir. su ve kanalizasyon arıza servisimiz bulunmaktadır.

SU KAÇAĞI TESPİT YÖNTEMLERİ
1.Hava Basınçlı Kaçak tespit Yöntemi
2.Su Basınçlı Kaçak Bulma yöntemi
3.Kamera ile Görüntüleyerek su kaçağı Bulma Yöntemi
5.Boyalı Su kaçak Bulma Yöntemi
6.Termal kamera ile Kaçak Bulma Yöntemi
7.Akustik dinleme cihazıyla su kaçak tespit Yöntemi
8.Kaçak Tespit Kimyasalı ile Bulma Yöntemi
9.Gaz Kaçak Tespit Yöntemi
10.Nem Ölçerek Kaçak Bulma Yöntemi

SU KAÇAK TESPİTİNİ NASIL YAPIYORUZ

malatya tesisat,su kaçak,tespitini öncelikle su sayaç kontrolüyle başlıyoruz,sayaç kontrol edildikten sonra dedektör le tesisatınız kontrol edilir bu arada hem sıçak su hemde soğuk su kontrol edilmiş olur firmamız kaçak şurda burda demiyoruz gereksiz yere hiç bir fayans duvar kırmıyoruz elektronik bilgisayarlı cihazlarla noktasal olarak tespit ediyoruz eğer su sızıntısı pvc borularında pis su tesisatında da ise bunuda kanalizasyon kamerasıyla tespit ediyoruz.bazende kaçak su üst veya yan katlardan evinize su veya rutubet vurmaktadır bunu elektronik bilgisayarlı cihazımızla tespit etmekteyiz. su kaçak tespiti,deneyimli ekibimizle gereksiz hiçbir yeri kırmadan dökmeden nokta tespiti yapıyoruz. kamerayla borularınızın içlerini sızdıran bölgeyi noktasal olar buluyoruz bunları sizlere bilgisayar çıktısı olarak sizlere sunabiliyoruz.firmamıza sigorta şirketlerinden özellikle gelen duvar rutubetleri ilgili şikayetler firmamız deneyimli ustalarla en az maliyetle sorunu çözüyoruz.malatya su kaçak tespit cihazımız sektörünün enkalitelisi en hızlı bulan cihazdır, elimizdeki cihaz yerin 4.5m derinlikteki su kaçaklarını bulmaktadır. su arıza servisimiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sektöründeki yenilikleri teknolojiyi yakından takip etmektedir.
neresi olursa olsun kırmadan etrafı kirletmeden buluyoruz.
Su sızıntısı eskiden kalma bir borunun çatlağı yada tesisata herhangi sert bir cisimin çarpması sonucu oluşan sızıntılardır.
Neden sızıntı şimdi başlıyor. Bu boru neden şimdi sızdırmaya başladı ?
Duvarın içerisindeki boruya kim ne yaptı da borudan su kaçırıyor diyebilirsiniz yada 30 yıldır akmayan tesisat neden imdi sızdırmaya başladı diyebilirsiniz. Bu sorularınazı tek tek cevaplayalım.
Demir boru tesisatlarında genelde oluşan sorun demir borunun çürümesi sonucu oluşan su sızıntılarıdır.
Plastik boru tesisatlarında genelde su sızıntısı ya kaynağın iyi yapılamaması yada basıncın fazla gelmesiyle oluşan patlamalar yada sıcak su boru hatlarında genleşme sonucu oluşan su sızıntılarıdır.
Peki atık su gider boruları neden şimdi su sızdırmaya başladı
malatya tesisat,olarak Bu sorunuzun cevabı inşaat zamanında tesisatcınız borunuzu sağlam bir şekilde döşer. Tesisatcı boruyu döşedikten sonra borunun üstüne bir kürek darbesi yada taş çarpması borunun üstünü zedeler. Siz tesisatı kullanırsınız zamanla bu sızıntı kendini yeni yeni göstermeye başlar sebebi alt tarafta kireç tabakası oluşup suyun üst taraflara doğru yükleselerek kırık yerden sızmasıdır. Bu konuda tesisat ustanızı suçlayamazsınız. Fabrika hatası bir boruda olabilir.
Su kaçağı,su sızıntısı,su kaçak tespiti,su kaçağı bulma,kırmadan su kaçağı bulma,kameralı su kaçak tespiti,vs bütün su ploblemlerinizde sadece bir telefon uzağınızdayız.
malatya su kaçağı tespit ve su sızıntısı bulma :Kamera ile su kaçağı bulma,dedektörle su kaçağı bulma gibi su ile ilgili arızalarda kullanılan en etkili yöntemlerin başında bu sistemler yer almaktadır.Konut ve iş yerlerinde meydana gelebilecek her türlü sızıntı ve su kaçağı çok kısa süre ve mahali kırmadan su kaçağını sebebi tespit etme yöntemleridir.Firmamızca malatya tesisat,olarak teknolojinin en son imkanları ve sistemleri kullanılmaktadır.
malatya tesisat,malatya su kaçağı,bulma ekibimiz son teknolojiyi kullanarak profesyonel aletler ile su kaçağı bulma konusunda kırmadan dökmeden profesyonelce işlerini yaparlar.
Konut ve işyeri hizmetleri

Tecrübeli personelimizin kullandığı Modern teknolojik cihazlar ve güvenilir metodlarımız ile yapılardaki her türlü su tesisatı problemini tespit edip onarıyoruz.
Uzman personelimizin becerisi ile harmanladığımız modern teknolojik cihazlarımız bize yapılarda gizlenmiş her türlü su kaçağı ve suyla alakalı problemi tespit etme imkanı veriyor. Metodlarımız ile hem tonlarca suyun tasarruf edilmesini sağlamakta hemde gayrimenkul sahiplerini parayı boş yere harcamaktan korumaktayız.
Sorunuzmu var? Bizi arayın.
Malatya Su Kaçağı Tespiti
İş merkezlerinin ve diğer ticari alanların yönetimi ve bakımı ciddiyetle ele alınması gereken bir iştir. Yöneticilerin bu konudaki çabalarını biliyoruz.Su tesisatlarından kaynaklanan problemler yapılarda onbinlerce lira masrafa ve kalıcı hasarlara sebep olabilir.Çözümü içinde uzmanlaşmış,profesyonel ekibe ihtiyaç vardır.
Su kaçaklarının ve su tesisatından kaynaklanan diğer sorunların genelde eski yapılarda ortaya çıktığı doğruysada yeni yapılardada su kaçakları ve su tesisatı problemleri vardır.
Düşük kaliteli işçilik , uygun olmayan malzeme kullanımı, Kanalizasyon sistemi koşulları, şiddetli iklim şartları ve bazen zelzele gibi yer hareketleri beklenmedik boru deformasyonları ve su kaçaklarına sebep olabilir.
Profesyonel yönetimi olan İş merkezi ve çok kullanıcılı tesisat sistemine sahip diğer ticari yapılara periyodik Su tesisatı ve Atık su –Pis su sistemi bakım ve onarım hizmeti veriyoruz.Teknik sorunlarınıza Teknolojik çözümler sunuyoruz.Şirketimizin size uygun seçeneklerini öğrenmek için bizi arayın.
Modern Teknolojik cihazlar
malatya sıhhi tesisat,olarak Doğru cihazlar ile su kaçakları ve su tesisatındaki her türlü sorunun yapılara verdiği zarar durdurulabilir.Sahip olduğumuz özel ve yüksek teknoloji en zor problemleri en doğru şekilde tespit etmemizi sağlamaktadır. .
Tecrübe ve uzmanlık
Uzmanlarımız için yetenekli ve iyi eğitimli olmak eşit oranda önemlidir.Hiçbir teknoloji ve cihaz operatöründen bağımsız olarak su kaçağını bulamaz,Su kaçağı bulma süreci teknoloji, eğitim ve uzmanlığın kombinasyonudur.
Bu sahada çalışacak Teknisyenler iyi ve detaylı bir eğitim almalıdır.Gayrimenkul sahipleri profesyonel anlayışa sahip kurumsal, su kaçağı ve su tesisatı problemleri tespit ve onarım şirketimizden hizmet alarak, binlerce liralık gereksiz tadilat masrafına sebep olabilen, beceriksizce yapılmış onarım çalışmalarından kendilerini koruyabilir.
Su kaçağını ararken, beton veya tuğla duvarda, fayans veya parke yer döşemesinin altında her nerede olursa olsun tespit işlemi kır ve ara metoduyla yapılmaz
Sıkıntı yaşamak istemiyorsanız Su Kaçağı servisini arayın. Uzmanlarımız tadilata gerek kalmayacak şekilde kırmadan su kaçağını tespit edip onarsın.
Şirketimizin verdiği hizmetler, su tesisatı ve su yalıtım problemleri ile sınırlı değildir, arsanızda yapacağınız inşaat ve tadilat çalışmalarınız öncesinde, istenmeyen kazalara ve masraflara sebep olmamak için toprak,asfalt veya betonun altından geçen ve yeri belli olmayan su, elektrik, telefon, doğalgaz şebeke hatlarının tespiti, bina iç duvarlarınızda yerini bilmediğiniz su, elektrik vb gizlenmiş boru ve hatların tespiti, Su baskınları sonrası yapıların duvar,döşeme ve bazı eşyalarda ortaya çıkan su hasarının kurutulması , beton kurutma, İnşaat şapı kurutma, ısı yalıtım hataları ve binalarda ortaya çıkan veya çıkabilecek bazı diğer problemleri, yüksek teknoloji ürünü cihazlar ve uzman kadromuzla tespit etmekte ve sorunları gidermekteyiz.
Altyapı tespit hizmetleri
Arsa veya binalarda yapacağınız inşaat ve tadilat çalışmalarınız öncesinde, istenmeyen kazalara ve gereksiz büyük masraflara sebep olmamak için toprak,asfalt veya betonun altından geçen ve yeri belli olmayan su, elektrik, telefon, doğalgaz gibi şebeke hatlarının yer ve konum tespiti hizmetini vermekteyiz
Kalorifer sistemi temizlik
Her türlü yapıda, kaloriferli ısıtma sistemlerinde oluşan problemlerin tespit, onarımı ve temizliği için teknolojik çalışmaları uzman kadromuzla vermekte ve müşterilerimizin sorunlarını gidermekteyiz.. Yapacağımız profesyonel çalışma sonrası kalorifer sisteminiz çok daha verimli çalışacak ve daha az harcamayla daha iyi ısıtma sistemine sahip olacaksınız.
kameralı su kaçağı bulma konusunda malatya genelinde hizmetlerimiz mevcuttur.Su kaçağı bulmada kullandığımız su kaçak tespit dedektörler sektörünün en iyisi olup yanılma payı çok düşüktür.
Kameralı ile su kaçağı bulma sizlere getireceği avantajları sıralarsak birincisi kırma ve ezbere tahmini seçenekleri çürütmek olabilir çıkabilir gibi terimleri yok etme,zaman ve maliyeti en aza düşürmek ve en önemlisi kafanızdaki sıkıntı ve sitresi en aza düşürmektir.Olasılıkları bırakın kesin çözüm merkezimalatya su kaçak servisini arayın.
Su kaçağı sebepleri
Su kaçağının nedenleri hakkında konuşacak olursak genellikle çok eski binalarda önceden kullnılan kalvaniz borunun çürümesi,kullnılan malzemenin kalitesiz ve çok dayanıksız olması,ve üçüncü olarakda tesisatı yapan ustanın işi tam anlamı ile bilmemesi olarak sıralayabiliriz.Tesisatçınızı seçerken fiyata değil işçiliğe önem verirseniz sizin için daha sorunsuz bir tesisat ortaya çıkmış olur.Su kaçaklarında sıkça görülen kaynak hatası tesisat ölçülerinde yanlış yer tayi atık su borularında pimaşlarda meyi yani eğimin yönünün ters olması ve boru içinde kalan suyun conta ve birleşme noktasından sızıntı yapmaya sebebiyet vermektedi Şirketimiz su kaçağı tespiti konusunda kesin çözümler üreterek; evinizde veya işyerinizdeki su kaçağı sorununuz, artık çok kolay.
Termal kamera kullanım alanları ?
Yapı kaplamalarında, su kaçak yada yogunlaşma ile oluşan rutubet ciddi sorunlara yol açabilir. Örneğin izolasyondaki rutubet, izolasyon kabiliyetini azaltarak,ısıtma ve/veya soğutma kayıplarına, boşa enerji tüketimine yol açar. Rutubet aynı zamanda yapısal bozukluğa neden olup, küflenmeyide hızlandırır, bunun yanında, çatıda oluşan kaçak akıntılar, bina içinin zarar veya hasar görmesinede neden olur.
Termografi veya diğer bir adı termal görüntüleme, bina kaplamalarında ıslak noktaları incelemek için kullanılan bir yöntemdir. Teşhiş tekniği olarak, termografi incelenen ekipman ve yapıların görünen sıcaklıklarını iki boyutlu resim olarak tespit eder. Termal resimlerde, çatı ve duvarlarda, termal yükleme sonrasında soğuma ile oluşan, rutubet oluşumları görülebilinir. Bunun nedeni ise, suyun ısı iletimi ve ısı depolamasının, bir çok yapı malzemesinden daha iyi olmasındandır. Böylece, çatının veya duvarın soğuması sırasında, ıslak alanlarda soğuma kuru alanlara göre daha yavaş olacaktır. Ortaya çıkan bu ısı farklılığı resim üzerinde “sıcak noktalar” oluşturacaktır.
Ne kontrol edilecek?
Yapıların duvar ve çatılarının termal yüke maruz kalmasından sonra, örneğin kuru ve sıcak geçen bir günün sonrasında. Doğuya bakan duvar (eğer Kuzey Yarımkürede ise), öğleden sonra, kuzey ve batı yönüne bakan duvarlar ise güneş batımından sonra kontrol edilmelidir. İç ve dış ortamlar arasında en az (%15 ila % 20) arasında bir ısı farkı olması halinde, yapı malzemelerinin değişik ısı kapasitelerinde olmalarından veya eklenen rutubet yükünden kaynaklanan termik anormallikler tespit edilebilinir.
Duvarların ve çatının dış kısmında, potansiyel ıslak noktaların tespit edilmesinden sonra, dış yüzey tespitlerini daha hassasiyet ile tespit etmek için, yapının iç kısmındada incelemeler yapılır. Dahili incelemelerde, bazen dış incelemelerden bağımsız olarak, kaçaklar, su boruları, yangın sprinkler sızıntıları ile oluşan rutubetlenme tespit edilir. Termal görüntüleyici ile ıslaklığa neden olan su kaçağı kolayca tespit edilip, malzemenin değiştirilmesi veya ıslaklığını kurutulmasının yeterli bir önlem olacağına süratle karar verilir